Olimpiada sportowa dla najmłodszych

W sobotę 14.04.2018 r. w Hali Sportowej im. A. Grubby w Międzyzdrojach odbyła się Olimpiada Sportowa dla najmłodszych adeptów piłki nożnej K.S. FALA  Międzyzdroje (skrzaty i bambini). Dzieci w wieku od 4 do lat 8 bawiły się pod opieką trenerów oraz działaczy klubu. Wykorzystując atut pięknej naszej hali sportowej w Międzyzdrojach, Klub Sportowy Fala przygotował Olimpiadę Sportową dla naszych najmłodszych zawodników przyczyniając się do jak największego rozwijania sprawności ruchowej u dzieci już od najmłodszych lat, popularyzując sport i piłkę nożną. Otwarcie nastąpiło o godzinie 15:00, przygotowano konkurencje dla dzieci i rodziców, zabawa trwała do 18:30.

Dzieci wraz z Rodzicami zostały podzielone na równe zespoły rywalizując ze sobą w konkurencjach sprawnościowych. Drużyny sprawdzały swoje umiejętności w konkurencjach: tor przeszkód, slalom piłkarski + strzał, rydwany (slalom z materacem), kelner, tor przeszkód z hasłem, tunel, bieg pociągów, zabawa dzieci kontra rodzice oraz mecze piłkarskie.

Dzieci bardzo przeżywały udział w olimpiadzie. Spisywały się znakomicie, a ich zapał

 

wspierany był przez aktywny doping rodziców, którzy także rywalizując w konkurencjach

pokazali swoim pociechom, że sprawność i kondycja jest na dobrym poziomie. Liczyła się drużyna, zapał i chęci. Wszystkich cieszyła wielka radość na twarzach dzieci, które bawiąc się uczyły się zasad fair play w sporcie oraz współdziałania w grupie.

 

Na koniec moment oczekiwany przez najmłodszych mecz czyli Liga Mistrzów – Rodzice kontra

dzieciaki, rozgrywane na całej hali sportowej, w którym było mnóstwo emocji, wiele bramek, zapał i chęci olbrzymie młodych adeptów piłki nożnej. Promując aktywność ruchową wśród dzieci w tym wieku wykorzystać można naturalna troskę rodziców o swoje pociechy. Jak łatwo się domyślić w dużym stopniu w organizacji pomogli rodzice, przygotowując poczęstunek -mini bufet, jak również poświęcając swój czas dla dzieci czynnie włączając się w przebieg olimpiady. Duże podziękowania należą się Rodzicom za wkład i pomoc – Wielkie Dziękuje.

Na zakończenie kulminacyjny moment dla wszystkich zawodników i zawodniczek. Wielkie Gratulacje, Brawa i  wręczenie Dyplomu dla każdego. Był to piękny dzień z pozytywnymi emocjami…. i najważniejsze niezapomniany przez najmłodszych.

 

Życzymy wszystkim dzieciom jak największych sukcesów, aby dochodziły do jak najlepszych wyników sportowych.

Start a Conversation