W kolejnej zimowej grze kontrolnej podopieczni trenera Łukasza Szumlewskiego przegrali z Calisią Kalisz Pomorski 3:0. Drużyna z Kalisza na co dzień występuje w Klasie Okręgowej i po rundzie jesiennej zajmują 4 miejsce w lidze.

Chociaż w pierwszej połowie to nasza drużyna miała więcej dogodnych sytuacji bramkowych to do przerwy był bezbramkowy remis. W 38 minucie w polu karnym faulowany został Michał Warzych i sędzia główny wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Miłosz Pogoda, lecz strzał został obroniony przez bramkarza gospodarzy. W 47 minucie po błędzie w defensywie tracimy bramkę na 1:0. W 57 minucie po rzucie rożnym Calisia prowadziła już 2:0. W 70 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Calisii, jednak Jakub Fabisiak wybronił strzał. Wynik meczu ustaliła drużyna gospodarzy w 81 minucie, strzelając bramkę na 3:0.

Następny mecz kontrolny Falowicze zagrają w niedzielę (09.02) w Szczecinie gdzie rozegrany zostanie trójmecz – z Arkonią Szczecin i Piastem Chociwel.

Fala: Jakub Fabisiak (br), Yurii Babii, Mikołaj Osowicki, Paweł Wasiluk, Mateusz Trott, Miłosz Pogoda, Maciej Dochniak, Grzegorz Pieczkowski (c), Michał Warzych, Dominik Ceglarek, Wiktor Potrzebny, Sławomir Złotnik, Oskar Rochowicz, Marian Markopolsky, Mariusz Grzywaczewski.

Grafika: Calisia Kalisz Pomorski