Majówka 2017 z Falą Międzyzdroje

W długi weekend majowy 30.04-03.05.2017 roku Zarząd Klubu Sportowego „FALA” zorganizował moc atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych m.in. festyn sportowo – rekreacyjny (piknik rodzinny), otwarty turniej piłki nożnej dla młodzieży i dorosłych oraz spotkania piłkarskie. Całość imprez odbyła się na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach przy ulicy Gryfa Pomorskiego. Podczas wszystkich atrakcji sportowych na każdym kroku Wspieraliśmy Dominika naszego zawodnika z grupy junior prowadząc zbiórkę na dalsze leczenie.

Był to niesamowity weekend, gdyż zrealizowaliśmy to co było naszym celem, czyli dobrze bawić się, w atmosferze piłkarskiego święta. Dziś możemy powiedzieć, że poza drobnymi niedociągnięciami, udało nam się przeprowadzić imprezy na wysokim poziomie, no ale … z kronikarskiego obowiązku jesteśmy Państwu winni podsumowanie imprez od strony statystyki.

I. 30 kwietnia 2017 roku

Wszystkie nasze zespoły rozgrywały swoje spotkania mistrzowskie na wyjeździe rywalizując w rozgrywkach ZZPN.

Trampkarze w Płotach, Pierwszy zespół w Wysokiej Kamieńskiej a Fala Women w Szczecinie, zespoły męskie swoje spotkania zwyciężyły natomiast nasze dziewczyny niestety z boiska zeszły pokonane. Warto zaznaczyć, że o godz. 14.00 w Wysokiej Kamieńskiej odbyło się spotkanie o ligowe punkty naszej pierwszej drużyny grającej w A-Klasie na szczeblu ZZPN. Zespół „Fali” Międzyzdroje podejmował zespół z „Znicza” wygrywając pewnie 9-0 a bramki zdobywali: Dominik Łaba x4, Paweł Łoś, Kamil Wierucki x2, Piotr Rutkowski, Sławomir Złotnik.

II. 01 maja 2017 roku

O godzinie 11:00 nasi zawodnicy z rocznika 2008/2009 rywalizowali z rówieśnikami na turnieju w Golczewie, wszyscy godnie reprezentowali nasz klub, przywożąc dużo uśmiechu i zdobytych bramek. W godzinach 15.00 – 18.00 na stadionie odbył się Otwarty Turniej Piłki Nożnej „Open Cup”. W turnieju brały udział cztery zespoły. Puchar pozostał w rękach najmłodszej grypy bo zwyciężyła drużyna „MŁODA KREW” w składzie: Ogiński S., Nowakowski A., Wasilewski A., Opowicz T., Jendrysiak P., Oswald S., Fabiszewski H., Smelkowski D., Wlazło D. Ponadto udział brały drużyny: Fc Fińska Świnoujście, FC Dargobądz, Spoceni M.

III. 02 maja 2017 roku

O godz. 16.00 na Stadionie Miejskim odbyło się spotkanie o ligowe punkty naszej drużyny juniorskiej grającej w II-Klasie na szczeblu ZZPN. Zespół „Fali” Międzyzdroje podejmował „Mewę” Resko pokonując rówieśników 5-1.

IV. 03 maja 2017 roku

O godz. 12.00 na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach odbył się Sportowy Festyn Rodzinny. Organizatorem był Klub Sportowy „FALA” Międzyzdroje. Prezes klubu powitał wszystkich uczestników festynu i rozpoczął szaloną zabawę. Przygotowano 12 konkurencji sportowych które wzbudziły wiele emocji i uśmiechu dla wszystkich uczestników festynu którzy byli w różnym wieku od najmłodszego aż po dziadka. W festynie uczestniczyło ok. 150 osób. Byli to mieszkańcy Gminy Międzyzdroje ale także udział brali mieszkańcy innych miast. Każdy uczestnik otrzymał kartę, która upoważniała do udziału w festynie.

Konkurencje: Tor Przeszkód; Rzut Kaloszem, Slalom piłkarski, Mistrz jedenastek, Spacer Farmera, Mistrz podań, Bieg 40m, Skok w dal z odskoczni, gry 1×1 na czterech boiskach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy Dyplom. A w trakcie festynu zawitali strażacy z Międzyzdrojów. Była to atrakcja dla najmłodszych.

Wszystkich uczestników festynu ugoszczono kiełbaskami z rożna, ciepłą zupką, kawą, ciastem i napojami. Grillowała Pani Beatka (wielkie dziękuje), ciasta upiekły mamy naszych zawodników . Konkurencje sportowe przygotowali trenerzy klubu Fala.

Festyn trwał od godziny 12.00 do godziny 15.00, był to czas niezapomnianych atrakcji oraz emocji związanych z każdą konkurencją. Każdy uczestnik miał dowolną ilość prób w każdej z poszczególnych konkurencji i mógł poprawiać swoje lub kolegów rekordy – kiedy padał rekord uśmiech z twarzy dziecka nie znikał. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom Festynu za wspólną zabawę, wielkie podziękowania dla Mam naszych zawodników które się super zorganizowały i upiekły smaczne ciasta oraz podziękowania dla Strażaków.

Podsumowanie:

Celem „Majówki 2017” z K.S. Falą Międzyzdroje było:
• integracja dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków poprzez sport (piłka nożna), zabawę i konkursy,
• propagowanie czynnego wypoczynku,
• pielęgnowanie tradycji turniejów sportowych,
• aktywizacja społeczności lokalnej,
• promowanie miejscowości, gminy .

Przeprowadzona Majówka 2017 okazała się dużym sukcesem organizacyjnym i reklamowym popularyzując piłkę nożną promując piękno naszego kurortu, jakim są Międzyzdroje. Uczestnicy w każdym wieku brali czynny udział świetnie się bawiąc, przy ciepłym posiłku chwalili organizację i atmosferę imprezy a także wsparli Dominika.

Możesz i Ty pomóc Dominikowi wpłacając darowiznę na konto Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe w Szczecinie 25 1240 3927 1111 0000 4100 0269 z dopiskiem Dominik Suchłabowicz lub przekazać swój 1 % podatku na KRS 0000120305 z dopiskiem Dominik Suchłabowicz

Start a Conversation