Fala Międzyzdroje vs Prawobrzeże Świnoujście 3:0 (2:0)

1-0 Michał Warzych 1 minuta
2-0 Grzegorz Pieczkowski 28 minuta
3-0 Gerard Białek 49 minuta

Mecz nie mógł się lepiej zacząć, to najszybciej strzelona bramka przez nasz zespół! Już w 24 sekundzie wychodzimy na prowadzenie, po dokładnym podaniu Grzegorza Pieczkowskiego do wbiegającego w pole karne Michała Warzycha, który bez problemu minął obrońcę Prawobrzeża i precyzyjnym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi, 1:0. W 6 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Gajos, jednak Michał Ludniewski niecelnie z główki. W 13 minucie strzał Prawobrzeża z rzutu wolnego na wysokości 20 metra, Skowroński broni. W 15 minucie Grzegorz Pieczkowski podaje do Gerarda Białka – strzał pod porzeczkę broni bramkarz gości i wybija piłkę na rzut rożny. W 17 minucie sytuacja Prawobrzeża, jednak złe przyjęcie piłki przez napastnika gości. W 28 minucie cała sytuacja rozpoczęła się z wrzutu z autu, Grzegorz Pieczkowski znakomicie wykorzystał błąd w defensywie Prawobrzeża i z pełnym spokojem oddał strzał na pustą bramkę, 2:0. W 34 minucie Michał Ludniewski pewnym wślizgiem we własnym polu karnym wybija piłkę spod nóg napastnika ze Świnoujścia. Druga połowa ponownie dobrze rozpoczęła się dla Fali, ponieważ już w 49 minucie Gerard Białek pięknym strzałem z rogu pola karnego umieszcza piłkę w siatce, 3:0. W 57 minucie precyzyjne górne podanie do Michała Warzycha, który został sfaulowany. W 67 minucie rzut rożny dla Prawobrzeża – jednak pewnie w bramce Skowroński. W 78 minucie podanie Michała Warzycha do Złotnika – jednak strzał minął słupek. W 80 minucie dobra próba strzału z dystansu Pawła Łosia – bramkarz z problemami interweniuje i wybija piłkę za linie końcową boiska. W 83 minucie kolejna dobra interwencja Skowrońskiego po rzucie rożnym.

Podsumowując: Derby zawsze są nerwowe i tak było tym razem, jednak od samego początku to my stwarzaliśmy groźniejsze sytuacje i operowaliśmy piłką. Prawobrzeże natomiast grało górnymi piłkami z obrony do ataku – i tak w kółko, praktycznie nie wykorzystując linii pomocy. Kolejny mecz i ponownie założenia zostały wykonane a plan zrealizowany. Zwycięstwo i kolejne 3 pkt dopisane – które dają nam 2 miejsce w tabeli.

Fala: Michał Skowroński (br), Piotr Rutkowski (c), Wiktor Potrzebny, Paweł Wasiluk, Tomasz Zadora, Michał Ludniewski (75’ Sławomir Złotnik), Gerard Białek (65’ Dominik Łaba), Paweł Łoś, Michał Warzych (90’ Damian Wlazło), Konrad Gajos (80’ Marcin Radys), Grzegorz Pieczkowski (85’ Mariusz Grzywaczewski).

Trener: Jan Rączewski
Asystent Trenera: Dariusz Tokarz
Kierownik: Błażej Karasiewicz
Ratownik: Piotr Karasiewicz

Sędziowali: Bartek Syropiatko, Henryk Lewandowski, Robert Barczewski

DZIĘKUJEMY KIBICOM ZA WSPARCIE!!!

A kolejny mecz pierwszej drużyny ponownie w Międzyzdrojach a przeciwnikiem będą Zieloni Wyszobór!

13 maja godz. 15:00

DZIAŁALNOŚĆ K.S. „FALA” MIĘDZYZDROJE WSPÓŁFINANSOWANA JEST Z BUDŻETU MIASTA I GMINY MIĘDZYZDROJE