Zalew Stepnica – Fala Międzyzdroje 0:2 (0:1)

0:1     Krzysztof Bątkowski     25 minuta
0:2     Kamil Wierucki     48 minuta

Za nami 12 kolejka A-Klasy. W sobotnie popołudnie Pierwsza Drużyna wyjechała do Stepnicy, gdzie rozegrali swój przedostatni mecz w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018. W pierwszej połowie spotkania to Fala dominowała i była lepszą drużyną, która utrzymywała się przy piłce, kreowała sytuacje, lecz brakowało skutecznego wykończenia. W drugiej połowie to gospodarze atakowali i stwarzali dogodne sytuacje pod naszą bramką, jednak w meczu nie zdobyli żadnej bramki, a mieli okazje do ich zdobycia…

W 11 minucie Gerard Białek prostopadłe podanie do Karpińskiego – złe dośrodkowanie w pole karne. W 13 minucie rzut wolny dla Fali na wysokości 30 metra, Gerard podchodzi do strzału i trafia piłką w mur. W 16 minucie swoją sytuacje miał Grzegorz Pieczkowski, jednak dobra interwencja bramkarza. W 21 minucie Wierucki skacze do główki, piłka leci w światło bramki – obrońca ze Stepnicy wybija piłkę z linii bramkowej. W 25 minucie Pieczkowski wygrywa pojedynek o piłkę w bocznym sektorze, wchodzi w pole karne i podaje do ustawionego na 11 metrze Krzysztofa Bątkowskiego, który obraca się z piłką, oddaje strzał obok słupka i nie daje szans bramkarzowi, 1:0.

W 32 minucie dobre prostopadłe podanie Gerarda do Grześka Pieczkowskiego – strzał nad bramką. W 34 minucie dośrodkowanie Radysa w pole karne do Wieruckiego – strzał z przewrotki, lecz sygnalizacja sędziego asystenta – spalony. W 41 minucie strzał Gerarda minimalnie obok słupka. W 48 minucie koronkowa sytuacja Fali, Gerard do Złotnika ustawionego przy bocznym sektorze boiska, dośrodkowanie w pole karne i Wierucki dokłada nogę na pustą bramkę, 2:0.  W 55 minucie rzut wolny dla Zalewu Stepnica, dośrodkowanie w pole karne, które wybija obrona Fali. W 60 minucie kolejna sytuacja Stepnicy, jednak strzał obroniony przez Skowrońskiego. W 68 minucie podanie Pieczkowskiego do wbiegającego na 18 metr Gerarda – łatwy do obrony strzał w środek bramki. W 72 minucie dobra interwencja bramkarza gospodarzy po strzale Pieczkowskiego. W 74 minucie strzał napastnika z Stepnicy w boczną siatkę bramki. W 77 minucie błąd w naszej defensywie, jednak dobra interwencja Skowrońskiego. W 85 minucie rzut wolny dla Zalewu Stepnica na wysokości 17 metra – dobry strzał, lecz jeszcze lepsza interwencja naszego bramkarza – Michała Skowrońskiego. W 87 minucie kolejna sytuacja Stepnicy – kontratak, Skowroński wychodzi z bramki, napastnik chciał go przelobować lecz piłka ostatecznie przeleciała nad bramką. W 90 minucie techniczny strzał Pieczkowskiego – dobra interwencja bramkarza.

Fala: Michał Skowroński [br], Piotr Rutkowski [c], Wiktor Potrzebny, Tadeusz Banaszewski, Marcin Radys, Michał Ludniewski (87’ Jude Orji), Gerard Białek, Krzysztof Bątkowski (75’

Trener: Jan Rączewski.
Asystent: Dariusz Tokarz.
Kierownik: Błażej Karasiewicz.
Dodatkowa osoba: Robert Rogoza.

Zalew: Tomasz Żrołka [br], Michał Brzozowski, Kajetan Gil, Dawid Kroczyński, Tomasz Lipniacki (85′ Klaudiusz Dzudziński), Patryk Moczniański, Bartłomiej Nawrocki, Erwin Olbracht, Bartosz Rutkowski (75′ Łukasz Skubiak), Krzysztof Schabek, Łukasz Walczyk.

Trener: Tomasz Lipniacki.
Asystent: Jarosław Waluś.