Fala Międzyzdroje – INTERMARCHE Rega II Trzebiatów 7:0

2:0    Grzegorz Pieczkowski    28 minuta
3:0    Grzegorz Pieczkowski    37 minuta
4:0    Grzegorz Pieczkowski    39 minuta
5:0    Piotr Rutkowski    48 minuta – z karnego
6:0    Gerard Białek    54 minuta
7:0    Grzegorz Pieczkowski    88 minuta

Za nami 6 kolejka A-Klasy. Naszym przeciwnikiem była drużyna rezerw IV Ligowego Zespołu – INTERMARCHE Rega II Trzebiatów.  Mecz rozegrany został 30 września o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach.
Myśleliśmy, że przeciwnik postawi poprzeczkę wyżej. Rega Trzebiatów próbowała grać piłką w środku pola, jednak nie stworzyli sobie zbyt wiele sytuacji strzeleckich pod naszą bramką. My natomiast w meczu strzeliliśmy 7 bramek.

W 5 minucie niecelny strzał Michała Ludniewskiego. W 6 minucie prostopadłe podanie Grzegorza Pieczkowskiego do Piotra Rutkowskiego – który nie opanował dobrze piłki. W 8 minucie strzał Pieczkowskiego nad bramką. Pierwsza bramka strzelona przez Marcina Radysa w 10 minucie – po podaniu Gerarda w polu karnym do lepiej ustawionego Radysa – który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości, 1:0. W 15 minucie strzał Bątkowskiego zablokowany przez obronę gości. W 18 minucie akcje przeprowadza Rega – jednak Rączewski pewnie w obronie.
Dwie minuty później faul na Potrzebnym na wysokości 25 metra, strzał Pieczkowskiego minimalnie nad poprzeczką. W 25 minucie Gerard prostopadłym podaniem znalazł Marcina Radysa, którzy uderzył nad bramką gości i zmarnował doskonałą sytuacje na zdobycie bramki. W 28 minucie Ludniewski zagrywa piłkę do Grzegorza Pieczkowskiego w pole karne a Grzesiek takich sytuacji nie marnuje – pewnie pokonuje bramkarza i mamy 2:0. Minuta później strzał Gerarda obok słupka. W 37 minucie Gerard do Radysa a ten do Grześka Pieczkowskiego – kolejny pewny strzał i pewna bramka – 3:0. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie w 39 minucie zdobył ponownie Grzegorz Pieczkowski – z rogu pola karnego strzał na dalszy słupek – 4:0.

Trzy minuty drugiej połowy dośrodkowanie Jana Rączewskiego w pole karne do Gerarda Białka – który zostaje sfaulowany w polu karnym i sędzia pokazuje na 11 metr. Do piłki podchodzi Piotr Rutkowski i pewnym strzałem prosto w okienko nie daje żadnych szans bramkarzowi, 5:0. W 54 minucie podanie Pieczkowskiego do Gerarda na 19 metr od bramki – mocny strzał i bramkarz po raz szósty musi wyciągać piłkę z siatki.
W 58 minucie po rzucie wolnym i w 60 minucie bardzo dobra interwencja bramkarza – Konrada Badalewskiego.
W 62 minucie strzał Grzegorza Pieczkowskiego minimalnie obok słupka. W 66 minucie Grzegorz Pieczkowski po podaniu Gerarda wychodzi sam na sam z bramkarzem jednak ponownie obok słupka. W 74 minucie Grzegorz Pieczkowski do Sławomira Złotnika – mocny strzał, bramkarz broni. W 84 minucie sytuacja Regi – Michał Skowroński pewnie wychodzi z bramki i wybija piłkę.

Wynik spotkania ustala w 88 minucie Grzegorz Pieczkowski, który w tym spotkaniu zdobył 4 bramki i mecz wygrywamy 7:0.

Podsumowując rozegraliśmy bardzo dobry mecz, założenia zostały wykonane, jednak warto dodać, że drużyna gości pomimo wyniku również próbowała grać piłką i stworzyła kilka sytuacji lecz żadnej nie potrafili wykończyć.

Fala: Konrad Badalewski (60′ Michał Skowroński), Wiktor Potrzebny, Tadeusz Banaszewski, Jan Rączewski (55′ Sławomir Złotnik), Kacper Popiński, Michał Ludniewski, Krzysztof Bątkowski, Gerard Białek, Piotr Rutkowski (c),
Marcin Radys (75′ Kamil Wierucki), Grzegorz Pieczkowski

Trener: Jan Rączewski
Drugi trener: Dariusz Tokarz
Kierownik: Błażej Karasiewicz
Opieka medyczna: Piotr Karasiewicz

Rega: Kacper Świerczyński, Sebastian Deik, Radosław Jurkiewicz (46′  Grzegorz Iwanów), Łukasz Kurczak, Mateusz Maćkowski, Marcin Piwowarczyk, Łukasz Przewoźnik, Paweł Rębisz, Dominik Socha, Adrian Zawadzki, Sylwester Zawadzki.

Trener: Łukasz Kurczak
Kierownik: Stanisław Zawadzki

Kartki: nie było

Widzów: 60

Sędziowali: Szczygieł, Lewandowski, Sikora

Następne spotkanie ligowe to mecz z Prawobrzeżem Świnoujście na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Świnoujściu, który odbędzie się 7 października o godz. 16:00. Już dzisiaj zapraszamy do kibicowania!