#SzacunekDlaArbitra

Również i My jak i całe piłkarskie środowisko jesteśmy oburzeni ostatnimi doniesieniami o pobiciu młodego arbitra podczas meczu B-Klasy pomiędzy Pomorzanka Jarosławsko – Zorza II Dobrzany.

KS Fala Międzyzdroje stanowczo potępia tego typu bandyckie zachowania i w pełni solidaryzujemy się z arbitrem. Wiemy, że wiele razy emocje na boisku ponoszą zarówno naszych trenerów czy zawodników, ale nikt nigdy nie może dopuścić się do naruszenia nietykalności sędziego.

To także wielkie wyzwanie dla PZPN-u. Przykład musi tutaj iść z samej góry, a konsekwencje związane z atakowaniem sędziów muszą być nie tylko bolesne, ale i nieuchronne. Niezależnie, czy chodzi o zawodnika mistrza Polski, czy piekarza, który raz na trzy tygodnie wyjdzie na B-klasowe boisko. Oczywiście, po meczu można siadać do stołu debatować, omawiać błędy. Ale boisko nie jest klubem dyskusyjnym. Na boisku sędzia ma mieć pełen komfort pracy.

Wśród naszych czytelników jest sporo piłkarzy, amatorów. Ten apel kierujemy również do was. Okażcie proszę #SzacunekDlaArbitra. Ci goście mają naprawdę przechlapane i co gorsza – mają przechlapane przez nas, ludzi futbolu od piłkarzy po działaczy. Czas to naprawić.

Jednocześnie KS Fala Międzyzdroje podobnie jak inne Kluby Piłkarskie przyłączamy się do akcji, która została zapoczątkowana przez portal Weszło!

http://weszlo.com/2019/10/15/czas-wreszcie-okazac-szacunekdlaarbitra/?fbclid=IwAR26hBKMSlWUxG1F3IdTmOJWpC50NXKSFobdqXBbYF2olrlrMScsOZHDjeY

Start a Conversation