Prawobrzeże Świnoujście – Fala Międzyzdroje 2:0 (1:0)

1:0      Prawobrzeże      32 minuta
2:0      Prawobrzeże      66 minuta

7 października o godz. 16:00 na Stadionie ze sztuczną nawierzchnią w Świnoujściu przy ulicy Matejki 17a odbyły się derby pomiędzy Falą Międzyzdroje a Prawobrzeżem Świnoujście. Drużyna z Warszowa po raz pierwszy w historii pokonała nasz zespół.

W 1 minucie groźna sytuacja Prawobrzeża zakończona niecelnym strzałem. W 5 minucie niecelne dośrodkowanie w pole karne przeciwnika Rączewskiego. W 16 minucie strzał Prawobrzeża z rzutu wolnego obok słupka. W 26 minucie Grzegorz Pieczkowski ucieka obrońcom Prawobrzeża jednak strzał obok słupka. W 32 minucie akcja ofensywna Prawobrzeża – dośrodkowanie z bocznego sektora boiska w pole karne Fali i napastnik ze Świnoujścia uderzeniem z głowy nie daje szans Michałowi Skowrońskiemu, 1:0 dla gospodarzy. W 36 minucie strzał z rzutu wolnego Grzegorza Pieczkowskiego – bramkarz gospodarzy broni. Pierwsza połowa zakończona, wynik 1:0.
W 55 minucie bardzo dobre podanie Grzegorza Pieczkowskiego ze środka boiska do dobrze wbiegającego Krzysztofa Bątkowskiego – strzał niecelny.
W 66 minucie po zamieszaniu w naszym polu karnym tracimy drugą bramkę. Stworzyliśmy kilka sytuacji przed końcowym gwizdkiem, po rzutach rożnych m.in. uderzenie z przewrotki naszego bramkarza Michała Skowrońskiego.

Podsumowując – Zagraliśmy bardzo słabe spotkanie, pozwoliliśmy grać przeciwnikowi a on to wykorzystał. Od początku spotkania to Prawobrzeże nas atakowało a my się broniliśmy, nie potrafiliśmy stworzyć sytuacji, staliśmy na boisku a zawodnicy Prawobrzeża potrafili to wykorzystać. W tym dniu to drużyna Prawobrzeża Świnoujście była lepsza i wygrała jak najbardziej zasłużenie.

Niestety tracimy punkty lecz nie poddajemy się, głowy do góry walczymy dalej, gramy dalej!

Skład: Michał Skowroński (br), Kacper Popiński (75’ Arkadiusz Bociej), Jan Rączewski, Tadeusz Banaszewski, Wiktor Potrzebny, Michał Ludniewski, Piotr Rutkowski, Sławomir Złotnik (50’ Bartłomiej Karpiński), Krzysztof Bątkowski (75’ Jude Orji), Marcin Radys (46’ Konrad Gajos), Grzegorz Pieczkowski.

Rezerwowi: Jakub Fabisiak, Kamik Wierucki.

Trener: Jan Rączewski.
Asystent trenera: Dariusz Tokarz.
Kierownik drużyny: Błażej Karasiewicz.
Opieka Medyczna: Piotr Karasiewicz.

A już jutro zapraszamy wszystkich do kibicowania na Stadion Miejski w Międzyzdrojach o godz. 13:00 gdzie zagrają nasze dziewczyny z III Ligi Kobiet, które podejmą u siebie drużynę HETMAN Recz.