DERBY rozstrzygnięte na korzyść Fali Międzyzdroje

Pięknie się rozpoczął sezon dla Naszej drużyny, parę sekund po rozpoczęciu spotkania zdobywamy bramkę na 1:0, Gerard Białek wspaniałym podaniem uruchomił skrzydłowego Dominika Ceglarka, który nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Pierwsza połowa należała do Fali, którzy grali bardziej zdecydowanie, mądrze taktycznie i stwarzali zagrożenie pod bramką Prawobrzeza. Po piętnastu minutach gry środkiem boiska obrońcom urwał się Grzegorz Pieczkowski, który wychodząc sam na sam, przegrywa pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Fala przeważała i miał okazje do podwyższenia, ale żadna z okazji nie była na tyle, aby podopieczni Jana Rączewskiego unieśli drugi raz ręce w geście triumfu. Dopiero w 43 minucie to się udało, bramkę głową zdobywa ponownie Dominik Ceglarek po dośrodkowaniu Pawła Łoś z rzutu rożnego.

Po zmianie stron Fala uderzyła mocniej, wysokim pressingiem. Stwarzając sobie sytuację strzeleckie i w 55 minucie w debiucie bramkę zdobywa Cezary Kozioł po asyście Krzysztofa Bątkowskiego. Dwukrotnie niecelnie z dystansu uderzał Paweł Łoś . Natomiast gospodarze rozkręcali się z każdą kolejną upływającą minutą, przez co Paweł Majtas musiał dwukrotnie interweniować, chroniąc swój zespół w ostatniej chwili przed utratą bramki. Skapitulował w 80 minucie po prostym błędzie naszych zawodników, zawodnik gospodarzy wyszedł sam na sam z Pawłem.

Prawobrzeże: Sebastian Podhorodecki (br), Vasil Makar, Kacper Mogilnicki (57′ Marcin Hapeńczuk), Rafał Wrona (65′ Robert Burchard), Rafał Szmaja, Adam Plicha (46′ Jakub Ścirka), Mariusz Tałajkowski (65′ Mateusz Rodź), Krzysztof Nowak, Kacper Tworek, Miłosz Mikłaszewicz (46′ Radosław Haba), Dawid Damazyn.
Rezerwowi, którzy nie zagrali: Mateusz Włodarek (br)
Trener: Łukasz Kupczyk
Asystent trenera: Dominik Urbński
Kierownik: Artur Godzieba

Fala: Paweł Majtas (br), Wiktor Potrzebny, Arkadiusz Wasilewski, Paweł Wasiluk, Yurii Babii, Miłosz Pogoda, Paweł Łoś, Gerard Białek (67′ Patryk Gierczak), Krzysztof Bątkowski (90′ Mateusz Trott), Grzegorz Pieczkowski (35′ Cezary Kozioł), Dominik Ceglarek (75′ Sławomir Złotnik)
Rezerwowi, którzy nie zagrali: Oskar Bratz (br), Janusz Perucki, Oskar Rochowicz

Czerwone Kartki:
Fala: Miłosz Pogoda (87′ – w konsekwencji drugiej żółtej kartki)

Trzeba podkreślić, że na trybunach podczas meczu derbowego zasiadła liczna grupa kibiców z Międzyzdrojów. Miejmy nadzieje, że spora cześć kibiców zjawi się również w kolejną sobotę przy Aleji Róż 7 w Międzyzdrojach, kiedy to Fala podejmie Jastrząb Łosośnica. W każdym bądź razie już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na mecz, który będzie zakończeniem wakacji.