Podsumowanie obozu sportowego – Łasko 2017

W dniach 29 lipca – 5 sierpnia zawodnicy naszego klubu przebywali na obozie sportowym w Łasku – ośrodek Farma „KALINA” . W obozie wzięło udział 28 osób w wieku 11-15 lat. Grupy, które przebywały na obozie to: Młodzik Młodszy oraz Trampkarze.

Celem obozu oprócz przygotowania zawodników do sezonu 2017/2018 było propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży, promocja zdrowego trybu życia, przezwyciężanie własnych słabości oraz podnoszenie poczucia własnej wartości. Program pobytu oprócz codziennych treningów obejmował liczne konkursy, zawody oraz wycieczki. Każda grupa na co dzień miała po dwa treningi, jeden z rana, drugi po południu. Przed i po treningach każda z grup miała trochę czasu wolnego, który spędzali razem z trenerami, m.in. Nad jeziorem, korzystając z rowerków wodnych, kajaków, wędek. Na ośrodku „Kalina” do dyspozycji pozostawały również rowery.

Codziennie od godziny 20:00 organizowane były indywidualne mistrzostwa. Każdy zawodnik miał drużynę 2 osobową i po każdym meczu zawodnicy byli losowo mieszani, więc każdy grał z każdym. Liczone były punkty za zwycięstwo w meczu oraz strzelone bramki.

W niedziele 30 lipca wszyscy wzięli udział w meczu ekstraklasy Lech Poznań – Piast Gliwice gdzie na żywo mogli podglądać zawodników z najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej.

W czwartek 3 sierpnia wyjechaliśmy do Poznania na mecz Ligi Europy, gdzie Lech Poznań rozegrał mecz rewanżowy z FC Utrecht. W obu spotkaniach padło kilka bramek, było dużo emocji i widać było wielkie zadowolenie wszystkich uczestników.

Na zakończenie obozu każdy z trenerów podsumował obóz oraz przeprowadził krótki wywiad z uczestnikami. Z wywiadu oraz uśmiechniętych buzi dzieci płynie jeden wniosek: Warto było, mimo wielu trudności, podjąć trud organizacji takiego obozu. Uczestnicy wracają do domu zadowoleni, cel został osiągnięty a program zrealizowany.

Start a Conversation