Pionier Żarnowo – Fala Międzyzdroje 1:4 (1:3)

1:2 – Krzysztof Bątkowski – 40 minuta
1:3 – Jude Orji – 42 minuta
1:4 – Krzysztof Bątkowski – 75 minuta

5 kolejkę A-Klasy rozegraliśmy na wyjeździe – w Żarnowie z tamtejszym Pionierem.
Na mecz delegowany został jedynie jeden sędzia. Jednak warto zaznaczyć, iż spotkanie poprowadził dobrze.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:4 dla Fali Międzyzdroje po bramkach: Grzegorza Pieczkowskiego, 2x Krzysztof Bątkowski, Jude Orji.

W 3 minucie strzał Bątkowskiego – obok słupka. W 9 minucie błąd naszego bramkarza, który chciał podać do szeroko ustawionego Wiktora Potrzebnego, lecz złe podanie trafia pod nogi napastnika z Żarnowa, który podaje do lepiej ustawionego kolegi – strzał na pusta bramkę, przegrywamy 1:0. W 10 minucie strzał Pieczkowskiego nad bramką. 20 minuta piłka trafia pod nogi Gerarda, który strzałem z podbicia trafia minimalnie obok słupka. W 30 minucie kolejny strzał Grzegorza Pieczkowskiego – bramkarz gospodarzy wybija piłkę na rzut rożny.
W 37 minucie błąd bramkarza – tym razem Pioniera Żarnowo, Grzegorz Pieczkowski trąca piłkę, która przelatuje pod nogami bramkarza, strzał do pustej bramki i mamy wyrównanie 1:1. Trzy minuty później mocnym strzałem z 23 metra Krzysztof Bątkowski pokonuje bramkarza gospodarzy i wychodzimy na prowadzenie, 1:2. W 42 minucie sędzia odgwizduje faul na Bątkowskim na 18 metrze, do piłki podchodzi Piotr Rutkowski – strzał wybija bramkarz przed siebie, piłkę dobija Jude Orji i mamy 1:3.

Po przerwie w 53 minucie rajd Grzegorza Pieczkowskiego – który mija kilku zawodników i podaje na 11 metr do Gerarda – strzał nad bramką. W 55 minucie Pieczkowski podaje piętą do Bątkowskiego – strzał lewą nogą obok słupka. W 61 minucie strzał Juda Orji nad bramką. W 73 minucie rzut rożny – dośrodkowanie Bątkowskiego przelatuje nad głową Cadera. W 75 minucie kolejny dobry strzał Bątkowskiego z rogu szesnastki na lewy słupek i to on ustala wynik końcowy spotkania na 1:4.

Drużyna Fali rozgrała dobre spotkanie, założenia zostały zrealizowane. Dominowaliśmy w spotkaniu i było to widać, Pionier próbował zaskoczyć grą z kontry lecz nie udało im się zdobyć żadnej bramki – nie licząc ewidentnego błędu naszego bramkarza. Pokazaliśmy się z dobrej strony, gramy dalej, walczymy dalej.

Fala: Michał Skowroński (br), Wiktor Potrzebny, Jan Rączewski, Dariusz Cader, Marcin Radys, Michał Ludniewski, Krzysztof Bątkowski, Gerard Białek, Piotr Rutkowski (c), Jude Orji, Grzegorz Pieczkowski.

Rezerwowy: Dariusz Tokarz.

Trener: Jan Rączewski.
Drugi Trener: Dariusz Tokarz
Kierownik: Błażej Karasiewicz.
Ratownik: Piotr Karasiewicz.

Żółte kartki
Fala: Krzysztof Bątkowski – 80 minuta, Wiktor Potrzebny – 83 minuta, Grzegorz Pieczkowski – 85 minuta
Pionier: Ireneusz Dębowski – 12 minuta, Dariusz Stachowiak – 21 minuta, Paweł Komenda – 27 minuta, Jakub Kraszkiewicz – 65 minuta, Piotr Chrabladewski – 86 minuta