W Niedziele o godz. 16:00 Pierwsza Drużyna rozegrała swój pierwszy mecz nowego sezonu 2017/2018. Co prawda wszystkie drużyny swoje pierwsze mecze rozgrywały już tydzień wcześniej, to dla Fali sezon się dopiero rozpoczął, gdyż w pierwszej kolejce pauzowała, ponieważ z rozgrywek A-Klasy  wycofała się drużyna Światowida Łobez.

Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach, a przeciwnikiem była drużyna z Sowna – Sowianka.

Już od pierwszej minuty Fala mogła wyjść na prowadzenie po strzale Pawła Łosia, jednak bramkarz drużyny gości obronił strzał a Grzegorz Pieczkowski strzelił nad poprzeczką. W 21 minucie Sowianka Sowno po wrzucie z autu stworzyła groźną sytuacje, napastnik trafił jednak w poprzeczkę. W 28 minucie po akcji Grzegorza Pieczkowskiego – Juda Orji, który prostopadłym podaniem znalazł Pawła Łosia a ten pewnym strzałem pokonuje bramkarza i wychodzimy na prowadzenie 1:0.  W 33 minucie odbiór w środku boiska Grzegorza Pieczkowskiego, podanie do Pawła Łosia, który po raz drugi pokonuje bramkarza Sowianki Sowno i do przerwy prowadzimy 2:0.

Po przerwie w 55 minucie rzut karny dla Sowianki Sowno, 2:1. W 68 minucie rzut rożny dla drużyny gości i pewnym strzałem po dośrodkowaniu w pole karne pokonują bramkarza Fali – Konrada Badalewskiego. Zrobiło się nerwowo jest remis, 2:2. W 75 minucie grający trener Jan Rączewski podwyższa wynik spotkania na 3:2 a w 88 minucie Jude Orji ustala wynik końcowy 4:2.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:2 dla Fali Międzyzdroje.

1-0       Paweł Łoś        28 minuta
2-0       Paweł Łoś        33 minuta
2-1       Sowianka         55 minuta (z karnego)
2-2       Sowianka         69 minuta
3-2       Jan Rączewski 75 minuta
4-2       Jude Orji           88 minuta

Skład: Konrad Badalewski (br), Wiktor Potrzebny, Tadeusz Banaszewski (c), Kacper Popiński, Oskar Bratz, Michał Ludniewski (75’ Mariusz Grzywaczewski), Jan Rączewski, Paweł Łoś (82’ Dariusz Tokarz), Kamil Wierucki (90’ Jarosław Mazur), Jude Orji, Grzegorz Pieczkowski