18 listopada rozegraliśmy ostatni mecz rundy jesiennej sezonu 2017/2018. Był to zarazem ostatni mecz o punkty w tym roku. W sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach gościliśmy drużynę z Wysokiej Kamieńskiej – Znicz. Spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem 6:0, a bramki dla Fali zdobyli: 4x Grzegorz Pieczkowski, Bartłomiej Karpiński oraz Damian Wlazło, któremu wystarczyła zaledwie jedna minuta aby zdobyć bramkę (w 60 minucie wszedł na boisko a w 61 minucie strzela bramkę). Po meczu na Stadionie odbyło się krótkie podsumowanie minionej rudny.

Fala: Michał Skowroński [br], Tadeusz Banaszewski, Krzysztof Bątkowski (46’ Oskar Bratz), Gerard Białek, Bartłomiej Karpiński (60’ Damian Wlazło), Paweł Łoś, Michał Ludniewski, Grzegorz Pieczkowski, Wiktor Potrzebny, Kamil Wierucki (46’ Dominik Łaba), Sławomir Złotnik [c] (70’ Marcin Radys [c]).

Żółte Kartki

Ludniewski (Fala), Saładajczyk (Znicz)

Sędziowali: Dariusz Jaworski, Tomasz Wilkanowski, Marek Jechna.

Podsumowując..
Rundę Jesienną kończymy na 2 miejscu w tabeli, zespół odniósł 10 zwycięstw oraz 2 porażki z: Prawobrzeżem Świnoujście (4 miejsce) oraz Radowia Radowo Małe (5 miejsce), oba przegrane mecze to spotkania wyjazdowe, więc póki co Fala zostaje niepokonana na własnym obiekcie. Nasz zespół jako jedyny pokonał aktualnego lidera tabeli – Sowiankę Sowno 4:2 po bramkach: Pawła Łosia, 2x Jude Orji oraz Jan Rączewski.
W minionej rundzie jesteśmy drużyną z największym bilansem zdobytych bramek, co może być zaskoczeniem spoglądając na poprzednie sezony. W 12 meczach zdobyliśmy 50 bramek a straciliśmy 13 w tym na własnym Stadionie zdobyliśmy aż 35 goli a straciliśmy ich jedynie 5.

Trener Pierwszej Drużyny – Jan Rączewski ma już przygotowanych kilka spotkań kontrolnych, o których informacje będą już niebawem.