Olimpiada Sportowa z Falą na sportowo!

W sobotę, 11 grudnia w Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach odbyła się Olimpiada Sportowa Z Falą na sportowo, zorganizowana przez Klub Sportowy Fala Międzyzdroje w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Część animacji dla dzieci prowadziła dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Andżelika Gałecka.


Dzieci w wieku od 4 do 10 lat bawiły się pod opieką rodziców, a także zarządu, trenerów i wolontariuszy klubu.


Dzieci wraz z rodzicami zostali podzieleni na trzy zespoły rywalizując ze sobą w konkurencjach sprawnościowych. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział m.in. w grach, zabawach integracyjnych z chustą Klanza, torach przeszkód, slalomach, gry w kręgle, układaniu wieży na czas, a także zakupione w ramach budżetu obywatelskiego Dart Piłkarski oraz Dmuchane kule Bumper Ball.

Rozegrany został także mini-turniej piłki nożnej, w którym dzieci rywalizowały między sobą, a następnie z rodzicami. Dzieci bardzo przeżywały udział w olimpiadzie. Spisywały się znakomicie, a ich zapał wspierany był przez rodziców. Slalomy, strzały piłką, tory przeszkód, rzuty do kosza to konkurencje, w których uczestnicy musieli zmierzyć się z własnymi słabościami. Liczyła się drużyna, zapał i chęci. Wszystkich cieszyła wielka radość na twarzach dzieci, które bawiąc się uczyły się zasad fair-play w sporcie oraz współdziałania w grupie, a wszystkie gry odbywały się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Dziękujemy Burmistrzowi Międzyzdrojów Panu Mateuszowi Bobkowi, Kierownikowi Referatu Promocji, Oświaty i Kultury Pani Jadwidze Bober, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach Pani Andżelice Gałeckiej, Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach Panu Arturowi Duszyńskiemu.


fot. Wiola Piorun