Olimpiada Sportowa dla najmłodszych

W niedziele 20.01.2019 r. w Hali Sportowej im. A. Grubby w Międzyzdrojach odbyła się Olimpiada Sportowa dla najmłodszych adeptów piłki nożnej K.S. FALA Międzyzdroje (Żaki, skrzaty i bambini). Dzieci w wieku od 4 do lat 8 bawiły się pod opieką trenerów i zarządu klubu.

Wykorzystując atut pięknej naszej hali sportowej w Międzyzdrojach, klub sportowy Fala przygotował Olimpiadę Sportową dla naszych najmłodszych zawodników w myśl powiedzenia: „Czym skorupka za młodu nasiąknie…” przyczynić się do jak największego rozwijania sprawności ruchowej u dzieci już od najmłodszych lat, popularyzując sport i piłkę nożną. Otwarcie nastąpiło o godzinie 11:00, przygotowano konkurencje dla dzieci i rodziców, zabawa trwała do 14:00.

Dzieci wraz z Rodzicami zostały podzielone na cztery zespoły rywalizując ze sobą w konkurencjach sprawnościowych razem i osobno rywalizując ze sobą. Drużyny sprawdzały swoje umiejętności w konkurencjach: tor przeszkód, slalom piłkarski + strzał, rydwany (slalom z materacem), bieg kelnera, tor przeszkód z hasłem, skoki kangura z piłką, bieg po buty, tunel, rzut do kosza oraz mecze piłkarskie.

Dzieci bardzo przeżywały udział w olimpiadzie. Spisywały się znakomicie, a ich zapał wspierany był przez aktywny doping rodziców, którzy także rywalizując w konkurencjach pokazali swoim pociechom, że sprawność i kondycja jest na dobrym poziomie. Slalomy, strzały piłką, kelner, tory przeszkód, rzuty do kosza to konkurencje, w których uczestnicy musieli zmierzyć się z własnymi słabościami.

Liczyła się drużyna, zapał i chęci. Wszystkich cieszyła wielka radość na twarzach dzieci, które bawiąc się uczyły się zasad fair play w sporcie oraz współdziałania w grupie. Na koniec moment oczekiwany przez najmłodszych mecz czyli Liga Mistrzów – Rodzice kontra dzieciaki, rozgrywane na całej hali sportowej, w którym było mnóstwo emocji, wiele
bramek, zapał i chęci olbrzymie młodych adeptów piłki nożnej.
Promując aktywność ruchową wśród dzieci w tym wieku wykorzystać można naturalna troskę rodziców o swoje pociechy. Jak łatwo się domyślić w dużym stopniu w organizacji pomogli rodzice, przygotowując poczęstunek -mini bufet, jak również poświęcając swój czas dla dzieci czynnie włączając się w przebieg olimpiady. Duże podziękowania należą się Rodzicom za wkład i pomoc – Wielkie Dziękuje.

Na zakończenie kulminacyjny moment dla wszystkich zawodników i zawodniczek. Gratulacje, Brawa i wręczenie Dyplomu oraz upominku dla każdego.

Był to piękny dzień z pozytywnymi emocjami…. i najważniejsze niezapomniany przez najmłodszych.

Życzymy wszystkim dzieciom jak największych sukcesów, aby dochodziły do jak najlepszych wyników sportowych.

Olimpiada Sportowa współfinansowana została ze środków budżetu miasta i gminy Międzyzdroje.

Start a Conversation