OBÓZ SPORTOWY W CZŁUCHOWIE

W dniach 27.07.2021 – 03.08.2021 zawodniczki i zawodnicy z Klubu Sportowego „FALA” Międzyzdroje przebywali na obozie sportowym w Człuchowie. W zgrupowaniu uczestniczyło 35 zawodniczek i zawodników naszego klubu z dwóch sekcji – żeńska piłka siatkowa oraz piłka nożna.


Program pobytu oprócz codziennych treningów obejmował liczne turnieje oraz wycieczki. Każda grupa na co dzień miała po dwa treningi, jeden z rana, drugi po południu. Przed i po treningach każda z grup miała trochę czasu wolnego, który spędzali razem z trenerami. Celem obozu oprócz przygotowania zawodniczek i zawodników do turniejów okolicznościowych oraz spotkań ligowych było propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży, promocja zdrowego trybu życia, przezwyciężanie własnych słabości oraz podnoszenie poczucia własnej wartości.

Drużyna Młodzika prowadzona przez trenera Krzysztofa Pioruna rozegrała trzy mecze kontrolne z drużynami: AP Szczecinek 2010, Kolejarz Chojnice oraz JFA Przechlewo.

Drużyna Trampkarzy prowadzona przez trenera Dariusza Tokarza rozegrała mecz z drużyną Czarni Czarne.

Nasze siatkarki prowadzone przez trenerów Mariana Kowalewskiego oraz Jacka Schabowskiego miały okazję zmierzyć się w meczu sparingowy z zespołem UKS BUKOWE SZCZECIN, który przebywał na obozie w Człuchowie. Nasze dziewczęta pokonały zespół ze Szczecina w trzech setach (25:15, 25:17 i 25:19). Mieliśmy okazję obejrzeć bardzo dobry mecz w wykonaniu zawodniczek Fali. Zespół wystąpił w składzie: Patrycja Żur, Wiktoria Kalemba, Paula Kania, Nikola Kania, Marta Wołkow, Hania Szymańska.


W czwarty dzień obozu, tj. 30 lipca zwiedziliśmy Zoo Canpol oraz Muzeum Regionalne i Zamek w Człuchowie. W siódmy dzień obozu, tj. 2 sierpnia z samego rana wyruszyliśmy do Gdańska na mecz 2. Kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a Wisłą Płock na Stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk.


Wydarzenie współfinansowane z budżetu miasta i gminy Międzyzdroje.