W dniu 02.08.2020r. o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach miała miejsce inauguracja piłkarskiego sezonu 2020/2021. Drużyna Fali Międzyzdroje na początek walki w klasie okręgowej musiała stawić czoła jednemu z kandydatów do awansu, drużynie Iskry Golczewo. Przed meczem miała miejsce miła uroczystość. Przedstawiciel ZZPN Pan Rafał Czyżyk wręczył na ręce kapitana drużyny Grzegorza Pieczkowskiego okazały puchar oraz upominek w postaci piłek meczowych za wywalczony awans do klasy okręgowej w sezonie 2019/2020. Drużyna gospodarzy wystąpiła w tym meczu w nowym komplecie strojów ufundowanych przez Państwa Emilię oraz Jarosława Mazur – Serdecznie dziękujemy.

Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Golczewa w stosunku 1:4 (do przerwy 1:1). Nasz zespół na tle tak silnego rywala prezentował się dobrze i dzielnie walczył. Uwaga skoncentrowana była na dobrej, zespołowej i uporządkowanej grze w obronie oraz próbach przeprowadzania groźnych kontrataków. Wynik w 15 minucie otworzył zawodnik gości Łukasz Aleksandrowicz, po podaniu od grającego trenera Łukasza Cebulskiego. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy po dalekim wrzucie z autu Michała Warzycha do piłki najwyżej wyskoczył Grzegorz Pieczkowski i strzałem głową pokonał bramkarza Iskry. W drugiej połowie meczu strzelali już tylko goście i mimo starań nie udało się zdobyć kolejnych bramek. Ogólnie mecz stał na wysokim poziomie. Obserwować można było wiele zwrotów akcji, sporo walki na całym boisku, ciekawych rozwiązań taktycznych oraz bardzo dobre interwencji bramkarzy.

Drużyna gospodarzy wystąpiła w składzie:

Oskar Bratz, Yurii Babii, Michał Warzych, Paweł Wasiluk, Mateusz Trott, Miłosz Pogoda, Maciej Dochniak (65′ Mariusz Grzywaczewski), Marian Markopolskyi (62′ Aleksander Sikora), Wiktor Potrzebny, Damian Wlazło, Grzegorz Pieczkowski (c).

Nie grali: Artur Kozłowski, Batosz Krzemińźniak, Damian Radtke, Oskar Rochowicz, Jakub Aksman.

W nowym sezonie barw naszego Klubu bronić będą:

Oskar Bratz, Yurii Babii, Michał Warzych, Paweł Wasiluk, Mateusz Trott, Miłosz Pogoda, Maciej Dochniak, Mariusz Grzywaczewski, Marian Markopolskyi, Aleksander Sikora, Wiktor Potrzebny, Damian Wlazło, Grzegorz Pieczkowski (c), Bartosz Krzemińźniak, Jakub Fabisiak, Mikołaj Osowicki, Sławomir Złotnik, Patryk Gierczak, Dominik Łaba, Marcin Radys, Artur Kozłowski, Damian Radtke, Oskar Rochowicz, Janusz Perucki, Jakub Aksman, Damian Smelkowski, Artur Lisikov.

• Opieka medyczna: Piotr Karasiewicz, Krzysztof Piorun

Dziękujemy licznie zgromadzonym kibicom za doping a w następnej kolejce nasz zespół udaje się do Reska, gdzie w dniu 08.08.2020 o godzinie 12:00 zmierzy się z drużyną Mewy Resko, która w pierwszej kolejce przegrała z Piastem Chociwel 2:3. Na Stadion Miejski w Międzyzdrojach zapraszamy wszystkich kibiców na dzień 15.08 na godzinę 15:00, gdzie podejmiemy drużynę Piast Chociwel. Do zobaczenia.