INTERMARCHE Rega II Trzebiatów – Fala Międzyzdroje 0:6 (0:4)

0-3   Michał Warzych   27 minuta
0-4   Grzegorz Pieczkowski   44 minuta
0-5   Grzegorz Pieczkowski   77 minuta
0-6   Sławomir Złotnik   87 minuta

W niedziele 29 kwietnia rozegraliśmy szesnasty mecz w tym sezonie A-Klasy. Pierwsza drużyna o kolejne 3 pkt walczyła w Trzebiatowie z tamtejszymi rezerwami IV-ligowej Regi.

O godzinie 16:00 sędzia rozpoczął spotkanie, a już w pierwszej minucie Michał Warzych dośrodkował w pole karne do Patryka Gierczaka, który oddał strzał – jednak zablokowany przez obronę Regi. W 4 minucie Grzegorz Pieczkowski oddaje strzał z pierwszej piłki – obok słupka. W 8 minucie gol dla Fali, dobre zagranie Tomka Zadory do wbiegającego w pole karne Michała Warzycha – bez problemu mija obrońcę i pewnym strzałem pokonuje bramkarza gospodarzy, 0:1. W 14 minucie Michał Warzych podaje w pole karne do Grzegorza Pieczkowskiego, który oddaje piłkę do lepiej ustawionego Pawła Łosia – strzał w boczną siatkę. W 23 minucie Michał Warzych wbiega w pole karne – podaje do Grześka Pieczkowskiego, który oddał strzał na bramkę – jednak z dobitki po interwencji bramkarza, gola na 0:2 zdobywa Michał Warzych. W 25 minucie ciężkie podanie Tadeusza Banaszewskiego do naszego bramkarza Michała Skowrońskiego – który wybił piłkę zmierzającą w światło bramki. W 27 minucie zagranie Grzegorza Pieczkowskiego do ustawionego na 8 metrze Michała Warzycha – który po raz trzeci pokonuje bramkarza Regi, 0:3. W 34 minucie strzał Grzegorza Pieczkowskiego z 20 metra – interweniuje bramkarz gości – i wybija piłkę na rzut rożny, dośrodkowanie z narożnika boiska na Michała Ludniewskiego – strzał głową broni zawodnik gospodarzy wybijając piłkę z linii bramkowej. W 44 minucie mocny strzał z 25 metra Tomka Zadory – trafia w poprzeczkę, a Grzegorz Pieczkowski strzałem z dobitki ustala wynik do szatni, 0:4. W 48 minucie znakomitą sytuacje w polu karnym miał Michał Ludniewski – jednak strzał wysoko nad poprzeczką. W 68 minucie Dominik Łaba dostaję piłkę na boczny sektor boiska – wysuwa piłkę Gerardowi Białkowi – strzał obok słupka. W 69 minucie strzał Grześka Pieczkowskiego z zewnętrznej strony stopy – łapie bramkarz. W 77 minucie Dominik Łaba dośrodkowuje w pole karne i mocnym strzałem „z fałsza” Grzegorz Pieczkowski pokonuje bramkarza po raz drugi, 0:5. W 79 minucie Mariusz Grzywaczewski podaje w pole karne do Grzegorza Pieczkowskiego – strzał wybija bramkarz, a Dominik Łaba przy dobitce był na spalonym. W 82 minucie strzał Pawła Łosia z 40 metra – minimalnie obok słupka. W 87 minucie Wiktor Potrzebny podaje do Gerarda Białka – ten prostopadłym podaniem w pole karne znajduje wbiegającego Wiktora, który praktycznie z linii końcowej boiska wycofał na piąty metr do Złotnika, a ten dołożył nogę i ustalił wynik meczu, 0:6.

Podsumowując niedzielny mecz – był to najlepszy mecz w rundzie rewanżowej w naszym wykonaniu, gdzie cały zespół podejmował szybkie i dobre decyzje. Rezerwy IV-ligowej Regi również pokazali, że potrafią pograć piłką – lecz zabrakło wykończenia, ponieważ podczas całego meczu stworzyli zaledwie dwie groźniejsze sytuacje pod naszą bramką.

Fala: Michał Skowroński (br), Wiktor Potrzebny (c), Tadeusz Banaszewski, Paweł Wasiluk, Tomasz Zadora (78’ Mariusz Grzywaczewski), Michał Ludniewski (55’ Sławomir Złotnik), Patryk Gierczak (55’ Gerard Białek), Paweł Łoś, Michał Warzych (75’ Marcin Radys), Grzegorz Pieczkowski, Konrad Gajos (65’ Dominik Łaba).

Rezerwowi, którzy nie grali: Oskar Bratz, Damian Wlazło.

Trener: Jan Rączewski
Kierownik: Błażej Karasiewicz
Masażysta: Piotr Karasiewicz

Sędziowali: Bartłomiej Berdzik, Marek Pluta, Patryk Nowicki
Obserwator: Krzysztof Wilczyński

DZIAŁALNOŚĆ KLUBU SPORTOWEGO „FALA” MIĘDZYZDROJE WSPÓŁFINANSOWANA JEST Z BUDŻETU GMINY I MIASTA MIĘDZYZDROJE