Fala Międzyzdroje – Flota Świnoujście 1-4 (0-3)

0-2 Dariusz Kozłowski – 41 minuta z karnego
0-3 Damian Staniszewski – 44 minuta
0-4 Damian Staniszewski – 47 minuta
1-4 Grzegorz Pieczkowski – 68 minuta

Za nami II Rudna Pucharu Polski ZZPN. W pierwszej rundzie 20 sierpnia pokonaliśmy w Gostyniu tamtejszy Bałtyk 2-1 po bramkach Grzegorza Pieczkowskiego i Mariusza Grzywaczewskiego. Po losowaniu w drugiej rundzie trafiliśmy na Flotą Świnoujście – z okręgówki wojewódzkiej (dwie klasy wyżej).

Mecz rozegrany został 6 września o godz. 17:30 na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach.

Już w 5 minucie to my mieliśmy znakomitą okazje do strzelenia bramki, po rzucie wolnym do piłki podszedł Grzegorz Pieczkowski – mocny strzał, jednak z trudem wybił na poprzeczkę bramkarz gości – Jakub Zdeb. Chwilę później to Flota miała kilka okazji, z rzutu rożnego czy też strzał z 11 metrów, którzy polecał nad porzeczką. Lecz kilka minut później to nasz zawodnik – Kamil Wierucki wyszedł sam na sam z bramkarzem – jednak ponownie w dobrej dyspozycji bramkarz Floty broni, co prawdą po tej akcji piłka wpadła do bramki po dobitce Grzegorza Pieczkowskiego lecz sędzia dopatrzył się przewinienia i bramki nie uznał. W 26 minucie błąd w obronie, który wykorzystali dwaj zawodnicy Floty – Misztal podaje na 10 metr do Skwary, który swoim strzałem nie daje szans naszemu bramkarzowi – Konradowi Badalewskiemu – 1:0 dla Floty. Nadal graliśmy swoje, 5 minut później Pieczkowski trącił kozłującą piłkę, która poszła zbyt wysoko, chwilę potem Staniszewski przegrał sam na sam z Badalewskim. Dwie minuty później Flota wybiła niebezpieczną wrzutkę Fali. W 39 min strzał Juda Orji wybił nad poprzeczkę w dobrej formie – Zdeb. W 40 minucie sędzia dyktuje rzut karny, sytuacja kontrowersyjna, do piłki podchodzi Kozłowski i strzela bramkę na 2:0.  Jeszcze przed zejściem do szatni bramkę na 3:0 dla Floty zdobył Staniszewski po zagraniu Skwary. Dwie minuty drugiej polowy i ponownie Staniszewski – tym razem po podaniu Helta. W 68 kosztowny błąd defensywy Floty. Strata Trzeciaka w środku pola, brak asekuracji Tkaczonka, Pieczkowski znalazł się sam na sam i przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Zdebem, 4:1.  W 78 minucie złe zachowanie zawodnika Floty – Helta, który gwałtownie odepchnął naszego zawodnika – Bartłomieja Karpińskiego. Helt oczywiście ukarany został bezpośrednią czerwoną kartką.  Po tej sytuacji jeszcze obie drużyny miały kilka okazji na strzelenie bramki, lecz wynik spotkania się nie zmienił.

Podsumowując – jesteśmy zadowoleni z gry. W pierwszej połowie spotkania to Fala stworzyła więcej okazji na zdobycie bramki, lecz to Flota potrafiła wykończyć swoje akcje i to Flota prowadziła do przerwy 3:0. Na pewno Flocie nie było łatwo w tym spotkaniu.

Fala:  Konrad Badalewski, Piotr Rutkowski, Paweł Łoś, Tadeusz Banaszewski, Grzegorz Pieczkowski, Jude Orji (83 Robert Rogoza), Kamil Wierucki (63 Mariusz Grzywaczewski), Bartłomiej Karpiński (80 Mateusz Trott), Oskar Bratz (56 Marcin Radys), Konrad Gajos, Wiktor Potrzebny.
Nie grali: Dariusz Tokarz, Jarosław Mazur.
Trener: Jan Rączewski.
Kierownik drużyny: Błażej Karasiewicz.

Flota: Jakub Zdeb, Piotr Tkaczonek, Dariusz Kozłowski, Dawid Trafalski (63 Radosław Welka), Kornel Pflantz, Filip Żabiński (46 Mariusz Helt, do 78), Grzegorz Skwara, Kamil Trzeciak (83 Marcin Krzyżkowski), Michał Protasewicz (56 Konrad Kowalczyk), Radosław Misztal, Damian Staniszewski.
Nie grali: Grzegorz Hnat, Maciej Rombalski, Oskar Zięty.
Trener: Tomasz Błotny.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.