Sparta: Andrzej Mroczkowski (br), Marcin Murawski, Krzysztof Kubas (kpt), Kamil Motel, Arkadiusz Siedlecki, Krystian Siedlecki (80′ Jakub Wołoch), Piotr Siemienow, Marcin Jaroszewicz, Mariusz Remplewicz (43′ Mariusz Płuciennik), Tomasz Wlaźlak, Michał Drzewiecki.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Mateusz Stalewski (br), Konrad Dąbrowski.

Fala: Bratz (87)
Sparta: Siedlecki A. (41), Kubas (72)

Sędziowali: Bartosz Kramer (SG), Jakub Sakowski (A1), Joanna Pondo (A2)

Widzów: ok. 120

Za nami długo wyczekiwany pierwszy mecz sezonu. Na pewno nie będą narzekać ci, którzy na ten mecz przyszli. Zwycięstwo gospodarzy i dużo bramek, to jest to, co kibice lubią najbardziej. Bezbramkowy wynik utrzymał się tylko przez 55 sekund.

W 30 sekundzie spotkania aut dla Fali, Michał Warzych wznawia grę wrzutem w pole karne do Michała Ludniewskiego dokładającego głowę i z bliskiej odległości pokonał bramkarza z Gryfic, 1:0. W 15 minucie Maciej Dochniak prostopadłym podaniem znajduje wybiegającego Konrada Gajosa, jednak dobra interwencja bramkarza gości. W 19 minucie górną piłkę trącił Dominik Ceglarek i złapał ją Oskar Bratz, sędzia odgwizdał jednak rzut wolny pośredni z 5 metra za złapanie piłki zagranej od swojego zawodnika. W 20 minucie po wykorzystanym rzucie wolnym pośrednim we własnym polu karnym – Sparta doprowadza do remisu, 1:1. W 37 minucie Paweł Łoś zagrywa do Grzegorza Pieczkowskiego, ten znajduje wbiegającego w pole karne Michała Warzycha, który oddaje celny strzał, ale swoją interwencją popisał się bramkarz gości i końcówką palców wybił piłkę na rzut rożny. Koniec pierwszej połowy, 1:1.

Rozpoczęliśmy drugą połowę i już w 1 minucie drugiej części spotkania aut na wysokości pola karnego przeciwnika, Dominik Ceglarek wznawia grę do Grzegorza Pieczkowskiego, który zagrywa do Pawła Łosia a jego strzał zostaje obroniony.

W 52 minucie Michał Ludniewski zagrywa piłkę do Wiktora Potrzebnego, ten odgrywa do Grzegorza Pieczkowskiego, który zauważa włączającego się Potrzebnego i zagrywa mu piłkę. Wiktor Potrzebny dośrodkowuje piłkę w pole karne, gdzie skutecznie akcje wykończył Konrad Gajos, 2:1.  W 71 minucie Sparta w naszym polu karnym oddaje strzał, który odbija się od słupka i wpada do bramki, 2:2.

Wynik spotkania ustalił jednak w 75 minucie Michał Warzych, który sam z piłką przebiegł około 70 metrów do bramki przeciwnika  i mocnym, precyzyjnym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi na jakąkolwiek interwencje, 3:2.

Najbliższy mecz ligowy odbędzie się w sobotę 25 sierpnia na boisku w Niechorzu, a przeciwnikiem będzie Wybrzeże Rewalskie Rewal.