Fala Międzyzdroje – Radowia Radowo Małe 3-0 (0:0)

1:0 Paweł Łoś – 70 minuta z karnego
2:0 Dominik Łaba – 76 minuta
3:0 Dominik Łaba – 83 minuta

W minioną słoneczną sobotę 7 kwietnia o godz. 15:00 na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach rozegrany został pierwszy mecz rundy rewanżowej – wiosennej pierwszego zespołu. W zespole pojawiło się kilku nowych zawodników, którzy dołączyli w przerwie pomiędzy rundami. Przeciwnikiem meczu inauguracyjnego była Radowia z Radowa Małego. Poprzednie spotkanie z tą drużyną zakończyło się porażką 3:2 naszego zespołu.

Runda wiosenna dobrze rozpoczyna się dla Fali, ponieważ w meczu rewanżowym to 3 pkt zostają w Międzyzdrojach.

Pierwsza sytuacja Fali mogłaby być już w 30 sekundzie meczu, gdzie przed polem karnym sfaulowany został Grzegorz Pieczkowski, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia i grę puścił. W 2 minucie niewykorzystana sytuacja Fali, podanie Grześka Pieczkowskiego do wbiegającego w pole karne Patryka Gierczaka zakończone strzałem, lecz dobrze interweniuje bramkarz gości. W 10 minucie rzut wolny, dobre dośrodkowanie w pole karne Patryka Gierczaka na Grzegorza Pieczkowskiego, jednak piłka opuszcza linię końcową boiska bez zagrożenia.
W 12 minucie Konrad Gajos przejmuje piłkę, lecz zbyt mocno odbiła się w kierunku bramki i goalkeeper Radowi łapie piłkę bez problemu. W 19 minucie podanie z podcinki Patryka Gierczaka w stronę Konrada Gajosa, który źle opanował piłkę i nie stworzył zagrożenia pod bramką drużyny gości. W 27 minucie przerzucenie piłki do Grzegorza Pieczkowskiego, bramkarz Radowii wychodzi, jednak próba przelobowania nie skuteczna i piłka mija słupek. Minutę później ponownie atakuje Fala, dośrodkowanie Konrada Gajosa na dalszy słupek do dobrze ustawionego Patryka Gierczaka, strzał głową – piłka jednak odbija się od  słupka. W 34 minucie indywidualna akcja Grzegorza Pieczkowskiego zakończona niecelnym strzałem. W 44 minucie prostopadłe zagranie Pawła Łosia do Konrada Gajosa, który oddaje strzał – zablokowany przez linię defensywy drużyny gości. Ostatnia akcja pierwszej połowy to dośrodkowanie Patryka Gierczaka w pole karne, Grzegorz Pieczkowski nie trafia dobrze w piłkę, ale wywalczył rzut rożny, z którego nie było żadnego zagrożenia pod bramką rywali. W 51 minucie bardzo dobre prostopadłe podanie Konrada Gajosa do Grzegorza Pieczkowskiego, który chciał podać piłkę do lepiej ustawionego Pawła Łosia, jednak podanie za mocne. W 58 min dośrodkowanie z rzutu rożnego, Michał Ludniewski próba strzału z przewrotki – piłka nad bramką. W 62 minucie mocny strzał Pawła Łosia w poprzeczkę.
Radowia swoją najgroźniejszą sytuację stworzyła dopiero w 64 minucie, jednak znakomitą interwencją popisał się bramkarz Fali – Jakub Fabisiak. W 70 minucie sędzia wskazuje na 11 metr po faulu na Dominiku Łabie, do wykonania rzutu karnego podchodzi Paweł Łoś i pewnym strzałem w prawy róg bramki nie daję szans bramkarzowi Radowii. Po tylu niewykorzystanych sytuacjach wychodzimy na prowadzenie, 1:0
W 73 minucie ponownie atakuje Radowia lecz kolejna dobra interwencja Jakuba Fabisiaka. W 76 minucie Gerard Białek do Grzegorza Pieczkowskiego, mija obrońcę, bramkarz wychodzi z bramki a Grzesiek podaje do Dominika Łaby, który umieszcza piłkę w siatce, 2:0. 6 minut później ponownie strzela Łaba i pokonuje bramkarza Radowii po raz drugi, 3:0. Swoje sytuację na zdobycie bramki mieli jeszcze w 85 min Grzegorz Pieczkowski, strzał zewnętrzna stroną stopy obok słupka, w 87 min Złotnik oddaje strzał obok bramki i w 89 minucie Potrzebny obok bramki po podaniu od Grzegorza Pieczkowskiego.

Trzy punkty zostają w Międzyzdrojach i to jest najważniejsze, jednak mecz nie był w najlepszym wykonaniu. Część zawodników debiutujących w barwach Fali chciało pokazać się z jak najlepszej strony. Radowia natomiast przyjechała „gołą” jedenastką, bez możliwości przeprowadzenia zmiany. W trakcie całego spotkania boisko opuściło 2 zawodników z powodu kontuzji oraz jeden za czerwoną kartkę – gdzie w ostateczności Radowia mecz kończyła w ósemkę.

Fala: Jakub Fabisiak (br), Wiktor Potrzebny, Tadeusz Banaszewski, Paweł Wasiluk, Piotr Rutkowski (c), Michał Ludniewski (68′ Sławomir Złotnik), Michał Jankowski (46′ Gerard Białek), Paweł Łoś (85′ Mariusz Grzywaczewski), Konrad Gajos (85′ Marcin Radys), Patryk Gierczak (60′ Dominik Łaba), Grzegorz Pieczkowski.

Rezerwowi, którzy nie grali: Oskar Bratz, Damian Wlazło.

Trener: Jan Rączewski
Kierownik: Błażej Karasiewicz
Asystent trenera: Dariusz Tokarz
Opieka Medyczna: Piotr Karasiewicz

Radowia: Tomasz Haberski (br), Łukasz Adamczewski, Jacek Demczuk, Wojciech Domański, Mateusz Łapsza, Kamil Łapuć, Marcin Pawłowski, Dominik Raj, Robert Strychalski, Patryk Wiśniowski, Paweł Wojnarowski.

Trener: Lech Płuciennik

Żółte kartki: Paweł Wojanrowski (Radowia)

Czerwone kartki: Paweł Wojnarowski (Radowia): dwa napomnienia

Sędziowali: Arkadiusz Domagała, Michał Kaczmarek, Tomasz Jakubowski.

Następny mecz pierwszej drużyny odbędzie się 15 kwietnia o godzinie 13:00 w Łosośnicy.