Wicher Brojce – Fala Międzyzdroje 3:4 (0:2)

0:1 – Wiktor Potrzebny (as. Grzegorz Pieczkowski)– 27 minuta

1:3 – Yurii Babii – 62 minuta z rzutu karnego

2:3 – Wicher – 70 minuta

3:3 – Wicher – 78 minuta

3:4 – Aleksander Sikora – 90+4 minuta z rzutu wolnego

Po ostatniej wygranej nad Orłem Łożnica (2:1), Fala po raz pierwszy w tym sezonie przywiozła komplet punktów z wyjazdu – ograła w Brojcach Wicher 4:3.

Trener Łukasz Szumlewski był zmuszony dokonać dwóch zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do konfrontacji sprzed tygodnia. Na lewym skrzydle w miejsce Damiana Wlazło wskoczył Michał Warzych, a pozycję napastnika zajął Aleksander Sikora. Z kolei w środku boiska zabrakło pauzującego za kartki Miłosza Pogody, a za niego na pozycji defensywnego pomocnika pojawił się Mikołaj Osowicki.

Pierwsza połowa należała do Fali. Gospodarze mieli problem, żeby przedostać się na przedpole bramki falowiczów, jeśli zagrażali to głównie po stałych fragmentach gry. Wynik spotkania otworzył Wiktor Potrzebny, który w 27 minucie spotkania wykorzystał kapitalne podanie od kapitana Grzegorza Pieczkowskiego. Bramkę „do szatni” strzelił Aleksander Sikora, który precyzyjnym strzałem od poprzeczki nie dał szans bramkarzowi gospodarzy na interwencję.  Do szatni schodziliśmy z wynikiem 0:2. Druga połowa spotkania była nerwowa. W 58 minucie tracimy bramkę po stałym fragmencie gry. W 62 minucie sfaulowany w polu karnym został Mateusz Trott, a sędzia wskazał na 11 metr od bramki. Yurii Babii technicznym strzałem podwyższa prowadzenie i mamy 1:3. Wydawać by się mogło – bezpieczny wynik, nic bardziej mylnego… Zaczęło się robić nerwowo. Boisko z powodu kontuzji musiało opuścić dwóch zawodników Fali: W 62 minucie Mateusz Trott po faulu w polu karnym oraz kilka minut później Michał Warzych. W 70 minucie po rzucie rożnym tracimy bramkę na 2:3. Osiem minut później Wicher doprowadza do remisu i jest 3:3. Wynik meczu w 94 minucie ustalił Aleksander Sikora, który precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza z Brojc.

Wykorzystany w 94 minucie rzut wolny sprawił, że w momencie końcowego gwizdka sędziego Jakuba Cymermana drużyna trenera Łukasza Szumlewskiego po raz pierwszy w tym sezonie przywiozła komplet punktów z wyjazdu. Za tydzień zmierzymy się na własnym Stadionie ze Spartą Gryfice.

Fala Międzyzdroje: Oskar Bratz (br), Yurii Babii – Tadeusz Banaszewski – Paweł Wasiluk – Mateusz Trott (64’ Janusz Perucki), Mikołaj Osowicki (75’ Mariusz Grzywaczewski) – Maciej Dochniak, Michał Warzych (66’ Sławomir Złotnik) – Grzegorz Pieczkowski – Wiktor Potrzebny, Aleksander Sikora.

Wicher: nie było

Fala: Michał Warzych (62’), Yurii Babii (89’), Maciej Dochniak (89’), Aleksander Sikora (90+4), Grzegorz Pieczkowski (90+5).

Sędziowali: Jakub Cymerman, Paweł Lis, Wiktor Kucharzewski (Kolegium Sędziów ZZPN)