JASTRZĄB ŁOSOŚNICA – FALA MIĘDZYZDROJE 0:1 (0:0)

90+1′ – Sławomir Złotnik

W niedziele 15 kwietnia pierwsza drużyna wyruszyła do Łosośnicy aby rozegrać mecz z tamtejszym Jastrzębiem. Celem tego spotkania było wrócić z 3 punktami do Międzyzdrojów – cel został ociągnięty, jednak po bardzo ciężkim meczu walki.

W ciągu całego spotkania to gospodarze stworzyli więcej sytuacji, jednak albo nie zostały skutecznie wykończone albo na przeszkodzie stał w dobrej dyspozycji nasz bramkarz – Jakub Fabisiak, który rozegrał ostatni mecz w tej rundzie w barwach Fali z powodu wyjazdu zza granicę. Kuba wielkie dzięki za zaangażowanie i pomoc drużynie i już z niecierpliwością czekamy na powrót!

W 5 minucie pierwsza sytuacja Łosośnicy, dośrodkowanie z bocznego sektora w pole karne, gdzie walkę o górną piłkę wygrywa Tadeusz Banaszewski. W 8 minucie błąd w defensywie Wiktora, napastnik z Łosośnicy oddaje strzał – obroniony przez Jakuba Fabisiaka. Minutę później gospodarze mają rzut wolny – dośrodkowują w pole karne, ostatecznie piłka nad poprzeczką. W 11 minucie podanie Tadeusza Banaszewskiego rykoszetem trafia do Konrada Gajosa, który bez problemu mija bocznego obrońcę i dośrodkowuje w pole karne do dobrze wbiegającego Grzegorza Pieczkowskiego, który oddaje mocny ale niecelny strzał – nad bramką. W 23 minucie prostopadłe podanie Gerarda Białka do Konrada Gajosa – jednak w tej sytuacji dobrze w obronie Jastrząb. W 27 minucie akcja wyprowadzona przez Wiktora Potrzebnego, który podaje do Gerarda – ten z pierwszej piłki do Gajosa, który oddaje niegroźny strzał. Najlepszą sytuacje mieliśmy w 31 minucie, Grzegorz Pieczkowski prostopadłe zagranie do wbiegającego Wiktora Potrzebnego, który odgrywa piłkę do wbiegającego sam na sam Gajosa – Konrad marnuje doskonałą sytuacje na zdobycie prowadzenia, po jego strzale bramkarz wybija na rzut rożny. W 33 minucie błąd w obronie Michała Wasiluka, dośrodkowanie w pole karne – mocny strzał głową trafia w słupek. Do przerwy bezbramkowy remis. W przerwie zamiana, schodzi Patryk Gierczak wchodzi Dominik Łaba. W 49 minucie pierwsza sytuacja Fali, górne podanie do Łaby, jednak wychodzi i łapie bramkarz gospodarzy. W 55 minucie dobra interwencja Jakuba Fabisiaka. W 63 minucie czerwoną kartką ukarany zostaje nasz kapitan za faul z nieproporcjonalną siłą. W 70 minucie kontra Łosośnicy, zakończona pewną interwencją Jakuba Fabisiaka. Do 80 minuty mogliśmy oglądać jeszcze kilka sytuacji, wszystkie bez zagrożenia bramką. Trener Jan Rączewski na ostatnie 10 minut meczu postawił wszystko na jedną kartę, albo wygramy albo przegramy i ustawił zespół ofensywnie. W 86 minucie dobrą sytuacje miał Grzegorz Pieczkowski – wbiegając w pole karne otrzymał prostopadłe podanie, jednak strzał został obroniony przez bramkarza gospodarzy. W 1 minucie doliczonego czasu gry bardzo dobre zagranie do Dominika Łaby, który wbiega w pole karne i zostaje sfaulowany – sędzia bez wahania wskazuje na 11 metr od bramki. Do wykonania jedenastki podchodzi Grzegorz Pieczkowski – strzał trafia w poprzeczkę, lecz znakomicie spisał się Sławomir Złotnik, który z dobicia nie dał żadnych szans bramkarzowi.

Podsumowując… Mecz był ciężki i na ciężkim terenie. Obaj trenerzy mieli do dyspozycji 18 zawodników. Jastrząb pokazał, że na własnym boisku potrafią stworzyć sytuacje pod bramką przeciwników. Zawodnicy z Łosośnicy zagrali bardzo fizycznie – bardzo często na granicy faulu, których to arbiter nie odgwizdywał. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny i to jest dla nas najważniejsze. Kolejny cel wykonany i 3 pkt wracają do Międzyzdrojów.

Fala Międzyzdroje: Jakub Fabisiak (br), Tadeusz Banaszewski, Gerard Białek (64’ Sławomir Złotnik), Konrad Gajos (60’ Bartłomiej Karpiński), Patryk Gierczak (46’ Dominik Łaba), Michał Ludniewski (70’ Mariusz Grzywaczewski), Grzegorz Pieczkowski, Wiktor Potrzebny, Piotr Rutkowski, Radosław Tomporowski, Paweł Wasiluk (80’ Marcin Radys).

Rezerwowi, którzy nie grali: Oskar Bratz (br), Michał Jankowski.

Trener: Jan Rączewski

Kierownik: Błażej Karasiewicz

Jastrząb Łosośnica: Bartosz Jurzysta (br), Daniel Bekman (56′ Tomasz Seńko), Krzysztof Domanowski, Krystian Kubicki (60’ Lesław Serdyński), Przemysław Marciniak (46′  Marcin Latocha), Łukasz Osiecki, Andrzej Piotrowicz, Damian Szkołuda, Dawid Szkołuda (73′ Paweł Zaprawda), Konrad Woźniak, Dariusz Znajewski (86′ Adrian Kamiński)

Rezerwowi, którzy nie grali:  Andrzej Nowacki,

Trener: Dariusz Znajewski

Żółte kartki: Lesław Serdyński, Łukasz Osiecki, Dariusz Znajewski (wszyscy z Łosośnicy)

Czerwone kartki: Piotr Rutkowski (Fala) – za faul z nieproporcjonalną siłą.

Sędziowali: Radosław Janus, Radosław Zbaracki, Lucjan Szefer.

A już za tydzień, 22 kwietnia o godz. 15:00 zapraszamy na Stadion Miejski w Międzyzdrojach gdzie pierwsza drużyna rozegra mecz 18 kolejki A-Klasy, a przeciwnikiem będzie Pionier Żarnowo!